صفحه اصلي > معرفی خدمات حوزه فن آوری > سرویس VPN (صرفا جهت دسترسی به منابع علمی) 
 
 

 سرویس VPN

    VPNیک روش متداول و ایمن جهت اتصال کاربران از اینترنت به شبکه دانشگاه می باشد. اطلاعات انتقال يافته در اين كانال به صورت كد شده حركت مي كند، بنابراين حتي در صورت دسترسي به اين کانال، مزاحمان و هكرها نمی توانند به اطلاعات رد و بدل شده در آن دسترسي پيدا كنند.


 برخی ویژگیهای سامانه :

دانشجویان، اساتید و محققان می توانند با استفاده از این سرویس و اتصال به VPN Serverدانشگاه و اخذ یکی از آدرسهای IPدانشگاه به پایگاه های علمی و نشریات معتبر بین المللی طرف قرارداد دانشگاه متصل شده و به صورت رایگان مقالات علمی و تحقیقاتی آن پایگاهها را مطالعه و یا دریافت نمایند.

استفاده از VPNجهت دسترسی کاربران خارج از محیط دانشگاه و مراکز تابعه بوده و کاربران متصل به شبکه دانشگاه جهت استفاده از منابع علمی الکترونیک نیازی به استفاده ازVPN ندارند. همچنین این سرویس صرفاً جهت استفاده از پایگاههای مورد اشتراک بوده و برای دسترسی به اینترنت و سایر پایگاه ها نمی باشد.


 نحوه بهره برداری از سامانه :

  1. مراجعه به نشانی Vpn.sbmu.ac.irو ثبت نام جهت اخذ نام کاربری و کلمه عبور
  2. ایجاد یک Vpn Connection
  3. مراجعه به فایل راهنمای نحوه استفاده از سرویس Vpn

* جهت ثبت نام و دریافت نام کاربری Vpnداشتن ایمیل دانشگاهی الزامی است. درصورت نداشتنایمیل دانشگاهی کاربران می بایست ابتدا به سامانه پست الکترونیکیhttp://webmail.sbmu.ac.ir) مراجعه نموده و پس از ثبت نام، یک آدرس ایمیل دانشگاهی دریافت نمایند.


 نکات مهم :

*جهت دریافت نام کاربری VPN ، داشتن ایمیل دانشگاهی الزامی می باشد . درصورت نداشن ایمیل دانشگاهی به سامانه پست الکترونیکی مراجعه نمائید.

*دریافت نام کاربریVPNصرفاً جهت استفاده اساتید، دانشجویان و محققان دانشگاه از منابع علمی الکترونیک که دانشگاه مشترک است، می باشد.

* استفاده از VPNصرفاً جهت خارج از محیط دانشگاه می باشد و در محیط های وابسته دانشگاه که به شبکه دانشگاه متصل می باشند. نیازی به استفاده از VPN نمی باشد.

* پس از ثبت نام و دریافت نام کاربری و رمز عبور خود جهت نحوه استفاده از VPN به راهنمای موجود در سایت ICT.sbmu.ac.ir می بایست مراجعه نمائید.
 
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.(V 1.1)